Z jakich materiałów wykonuje się szlabany?

Z jakich materiałów wykonuje się szlabany?

Przy wjazdach na tereny osiedla, firm oraz budynkach instytucji publicznej, a także lotniskach czy płatnych parkingach można spotkać szlabany. Nie pozwalają one na wjazd niepożądanym osobom, a także na wyjazd nieuprawnionym pojazdom, wpływając na bezpieczeństwo w danym miejscu. Z czego powinny być wykonane szlabany, aby jak najlepiej mogły spełniać swoje funkcje?

Z czego zrobione są szlabany?

Szlaban ma za zadanie uniemożliwić wjazd pojazdu do wydzielonej strefy. Jego ramie wykonuje się z lekkiego stopu aluminium w postaci sztywnego profilu zamkniętego. Ma to na celu umożliwienie szybkiego otwarcia szlabanu przy intensywnym użytkowaniu, a jednocześnie zminimalizowanie gabarytów jednostki napędowej i jej mocy. Szlabany są pokrywane farbą poliestrową, ponieważ doskonale zabezpiecza ona powierzchnię przed korozją, tworząc nieścieralną, mocną powłokę.

Dzięki wykonaniu z solidnych materiałów szlabany przez wiele lat doskonale chronią dany teren. Należy dodać, że na szlabanach umieszcza się również naklejki odblaskowe bądź oświetlenie LED. Dzięki temu są one dobrze widoczne przez kierowców nie tylko w dzień, lecz także w nocy. Dobrze wykonany szlaban można znaleźć w firmie Rolan z siedzibą w Olsztynie.

Z czego wynika popularność szlabanów?

Szlabany to proste urządzenia, które dobrze zabezpieczają teren, a także usprawniają przejazd samochodów. Są też uniwersalne — sprawdzają się zarówno na terenach prywatnych, jak i lotniskach.  Dzięki możliwości dopasowania ich do otoczenia nie wpływają na estetykę danego miejsca. Co więcej, szlabany są proste w obsłudze. Dzięki wykonaniu ich z dobrej jakości materiałów są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne.