Rolety zewnętrzne sterowanie

Automatyka do rolet – element domu inteligentnego

Automatyczne sterowanie roletami zewnętrznymi znacząco podnosi komfort użytkowania przesłon okiennych, a także poprawia bezpieczeństwo budynku, szczególnie jeśli domownicy są poza domem. Proponujemy wiele różnego typu rozwiązań w zakresie automatyki do rolet.

Podstawowym wyposażeniem są przełączniki, które instaluje się w pobliżu okna. Można z ich pomocą podnosić i opuszczać roletę bez wkładania w to wysiłku. Jeśli natomiast zależy Ci na bardziej zaawansowanych technologicznie możliwościach, proponujemy systemy, które mogą stanowić element domu inteligentnego.

Automatyka do rolet to również radiowe przełączniki naścienne, z których pomocą można sterować działaniem wszystkich rolet zewnętrznych w domu z jednego miejsca, przy użyciu pilota. To Ty decydujesz, która roleta ma zostać w danym momencie opuszczona, a którą chcesz podnieść. Oprócz radiowego sterowania przysłonami okiennymi, do wyboru masz także inne elementy wchodzące w zakres automatyki do rolet.

Napęd zainstalowany jest wewnątrz rury nawojowej, zasilany prądem jednofazowym 230V i podłączony ze sterownikiem przewodowo lub drogą radiową.

Automatyczne sterowanie roletami

Kolejną propozycją, która pozwala na inteligentne sterowanie poszczególnymi funkcjami budynku, jest automatyczne zarządzanie roletami za pomocą przełącznika czasowego. Możesz zaprogramować sterownik w taki sposób, aby podnosił przysłony w momencie wschodu słońca, a opuszczał je, gdy zapada zmrok. Co ważne, przełącznik sam dostosuje swoje działanie do aktualnych pór wschodu i zachodu słońca.

Dla bardziej wymagających przygotowaliśmy opcję zdalnego sterowania poruszaniem się rolet, którą można połączyć z zarządzaniem innymi elementami budynku, takimi jak brama wjazdowa, oświetlenie czy urządzenia AGD i RTV. Możesz wygodnie zrobić to za pomocą komputera, smartfonu lub tabletu.

sterowanieindywidualne

Jeden przełącznik podnosi i opuszcza roletę.

Sterowaniecentralne

Umożliwia obsługę poszczególnych rolet jak i całych grup. W połączeniu ze sterowaniem automatycznym doskonale sprawdza się jako niemal bezobsługowe sterowanie roletami w całym domu. Możliwe jest również sterowanie za pomocą czujników wiatru, słońca, temperatury lub zmierzchowymi.

Sterowanieradiowe

Zastosowanie radiowych przełączników naściennych pozwala na dowolną konfigurację sterowania roletami w domu. Przy pomocy pilota można sterować roletami z dowolnego miejsca w domu lub z zewnątrz. Sterowanie radiowe wymaga mniej rozbudowanej instalacji elektrycznej (tylko zasilanie napędów). Ponadto daje ono możliwość modyfikacji oraz ewentualnej rozbudowy w dowolnym momencie. Można zastosować poprzez montaż napędów z wbudowanymi radioodbiornikami, dostawienie centralki radiowej w skrzynce rolety lub pod przełącznik. Zalecane w obiektach o wykończonych wnętrzach.

Sterowanieautomatycznie

Jest to rozwiązanie najczęściej stosowane. Łatwy do zaprogramowania, wielofunkcyjny przełącznik czasowy pozwala zaprogramować sterowanie roletami wedle życzenia. Podnosi je lub opuszcza zgodnie z wcześniej zaprogramowanymi godzinami, możliwe jest sterowanie roletami według zmieniających się godzin wschodu i zachodu słońca w ciągu całego roku. Oczywiście przełącznik można obsługiwać również manualnie.

SterowanieINTELIGENTNE

COSMO | GTW to nowoczesna centralka w SYSTEMIE INTELIGENTNEGO DOMU MOBILUS. Technologia bezprzewodowej, dwukierunkowej komunikacji COSMO | 2WAY umożliwia łatwe i komfortowe sterownie automatyką domową: bramą wjazdową i garażową, roletami okiennymi, markizami, oświetleniem, urządzeniami typu włącz/wyłącz.


COSMO | GTW
– KONTROLA POPRZEZ: SMARTFON, TABLET, KOMPUTER
– DWUKIERUNKOWA KOMUNIKACJA COSMO | 2WAY
– DO 100 URZĄDZEŃ
– DOWOLNA LICZBA GRUP URZĄDZEŃ
– DOWOLNA LICZBA MIEJSC
– DEFINIOWANIE SCEN
– 1 x ŁĄCZE ETHERNETOWE / 1 x ŁĄCZE BEZPRZEWODOWE: 802.11 B / G / N Wi-Fi
– ZASILANIE: GNIAZDO MICRO USB 5V DC