Rolety zewnętrznestandardowe

Zastosowanie

Rolety zewnętrzne standardowe montowane są do istniejącej stolarki okiennej (okna i drzwi tarasowe) w dwóch wariantach tzw. „montaż w otworze” lub na elewacji budynku tzw. „montaż poza otworem”. Stosowane są w budynkach istniejących, gdzie w fazie projektowej nie przewidziano zastosowania rolet.

Zalety

– energooszczędność – zarówno pancerz rolety wypełniony pianką poliuretanową jak też poduszka powietrzna pomiędzy roletą a oknem stanowi dodatkową izolację termiczną;

– ochrona przed hałasem – efekt podwójnej ścianki zmniejsza poziom hałasu;

– zabezpieczenie przed włamaniem – odstrasza intruzów jako dodatkowa przeszkoda uniemożliwiająca kontakt wzrokowy z wnętrzem. Przy próbie włamania utrudnia dostęp do pomieszczenia i powoduje hałas przy próbie jej sforsowania;

– intymność – chroni przed niepożądanym wzrokiem;

– funkcja przeciwsłoneczna i zaciemniająca pomieszczenie.

Budowa

Skrzynka z rurą nawojową rolety oraz prowadnice pionowe wytworzone są z aluminium i pokryte warstwami trwałego lakieru w różnorodnej kolorystyce. Aluminiowy pancerz rolety zewnętrznej składa się z profili wypełnionych pianką poliuretanową. Pancerz zwija się do skrzynki wykonanej z aluminium. Prowadnice i listwa końcowa wyposażone w odporne na wpływ temperatury uszczelki gumowe.
Istnieje możliwość konfiguracji rolety z moskitierą.

Estetyka

Widoczne na elewacji budynku elementy rolety otwartej (skrzynka i prowadnice) przy fachowej aranżacji elewacji i doborze kolorystyki mogą zdecydowanie poprawić i urozmaicić wygląd budynku.

Obsługa

Standardowo rolety zewnętrzne wyposażone są w wygodny w obsłudze zwijacz paska lub linki. Przy dużych powierzchniach rolet polecany jest napęd korbowy z przekładnią ułatwiającą podnoszenie pancerza rolety. Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest zainstalowanie napędu elektrycznego pozwalającego na stosowanie każdej opcji sterowania tj. przełączniki roletowe obsługiwane ręcznie lub automatyka czasowa czy pogodowa.

Galeria

Załączniki

Dlaczego rolety?

Roleta zabezpieczająca

Kształtowanie fasad

Zastosowanie rolet w przemyśle i punktach handlowych

Ochrona przeciwsłoneczna i rolety s-onro

Strefy wiatrowe

Ochrona przed niepogodą

Z roletami oszczędność energii