Rolety zewnętrzne standardowe

Rolety zewnętrzne – firma Rolan z Olsztyna

Rolety zewnętrzne to elementy, na które decyduje się coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych, ale nie tylko. Za wyborem takiego rozwiązania przemawiają przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa – rolety zewnętrzne bardzo skutecznie zabezpieczają okno przed dostępem niepowołanych osób. Stąd są one polecane do montażu w oknach na parterze oraz drzwiach na tarasy, które są najbardziej narażone na włamanie

Konstrukcja takich przysłon sprawia, że nie ma możliwości podniesienia ich od zewnątrz przez postronną osobę. To jeszcze bardziej wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa w budynku i pozwala poczuć się pewniej we własnym domu. Rolety zewnętrzne to również idealny wybór, jeśli często podróżujesz, a Twoje mieszkanie stoi puste. Po ich opuszczeniu masz pewność, że pod Twoją nieobecność nikt nie dostanie się do wnętrza przez okno.

Kolejną zaletą rolet zewnętrznych są wysokie walory izolacyjne. Okna, szczególnie te o dużej powierzchni, oraz przeszklone drzwi, na przykład tarasowe, to powierzchnie, przez które spora ilość ciepła wydostaje się z budynku, powodując straty energii. Montaż rolet zewnętrznych pozwala skutecznie temu zapobiegać. Są one wykonane z materiałów, które doskonale izolują nie tylko pod względem temperaturowym, ale również akustycznym. Jest to zatem bardzo korzystne rozwiązane w miejscach, w których jest głośno – na przykład w budynkach zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach.

Warto zdawać sobie sprawę, że rolety zewnętrzne nie są tożsame z żaluzjami elewacyjnymi. Drugi typ przysłon służy wyłącznie do ograniczenia nadmiernego naświetlenia wnętrza. Jego zaletą jest możliwość bardzo precyzyjnej regulacji ilości promieni słonecznych, które dostają się do pomieszczenia.

Zastosowanie

Rolety zewnętrzne – poznaj ich zalety

Rolety zewnętrzne można zamontować prawie w każdym oknie. Wiele zależy od tego, czy montaż będzie miał miejsce w nowopowstającym budynku, czy w takim, w którym stolarka okienna jest już wstawiona.

Rolety zewnętrzne standardowe montowane są do istniejącej stolarki okiennej w dwóch wariantach tzw. montaż w otworze lub na elewacji budynku tzw. montaż poza otworem. Stosowane są w budynkach istniejących, gdzie w fazie projektowej nie przewidziano zastosowania rolet.

Zalety rolet zewnętrznych:

– energooszczędność – zarówno pancerz rolety wypełniony pianką poliuretanową jak też poduszka powietrzna pomiędzy roletą a oknem stanowi dodatkową izolację termiczną;

– ochrona przed hałasem – efekt podwójnej ścianki zmniejsza poziom hałasu;

– zabezpieczenie przed włamaniem – odstrasza intruzów jako dodatkowa przeszkoda uniemożliwiająca kontakt wzrokowy z wnętrzem. Przy próbie włamania utrudnia dostęp do pomieszczenia i powoduje hałas przy próbie sforsowania;

– intymność – chroni przed wzrokiem przechodniów;

– funkcja przeciwsłoneczna i zaciemniająca pomieszczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi produktami w naszej ofercie.

Budowa

Skrzynka z rurą nawojową rolety oraz prowadnice pionowe wytworzone są z aluminium i pokryte warstwami trwałego lakieru w różnorodnej kolorystyce. Aluminiowy pancerz rolety zewnętrznej składa się z profili wypełnionych pianką poliuretanową. Pancerz zwija się do skrzynki wykonanej z aluminium. Prowadnice i listwa końcowa wyposażone w odporne na wpływ temperatury uszczelki gumowe.
Istnieje możliwość konfiguracji rolety z moskitierą.

Estetyka

Widoczne na elewacji budynku elementy rolety otwartej (skrzynka i prowadnice) przy fachowej aranżacji elewacji i doborze kolorystyki mogą zdecydowanie poprawić i urozmaicić wygląd budynku.

Obsługa

Standardowo rolety zewnętrzne wyposażone są w wygodny w obsłudze zwijacz paska lub linki. Przy dużych powierzchniach rolet polecany jest napęd korbowy z przekładnią ułatwiającą podnoszenie pancerza rolety. Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest zainstalowanie napędu elektrycznego pozwalającego na stosowanie każdej opcji sterowania tj. przełączniki roletowe obsługiwane ręcznie lub automatyka czasowa czy pogodowa.

Galeria

Załączniki

Dlaczego rolety?

Roleta zabezpieczająca

Kształtowanie fasad

Zastosowanie rolet w przemyśle i punktach handlowych

Ochrona przeciwsłoneczna i rolety s-onro

Strefy wiatrowe

Ochrona przed niepogodą

Z roletami oszczędność energii