Rolety zewnętrzne Rolety w nadprożach RKS

Rolety nadprożowe w skrzynkach RKS

Zastosowanie

Rolety nadprożowe w skrzynkach RKS w obiektach nowoprojektowanych gdzie skrzynka styropianowa RKS jest zintegrowana ze ścianą budynku tj. Zamocowana do nadproża otworu stolarki okiennej.


Prowadnice są montowane do ramy okna i w całości wstawione do otworu . Rolety instaluje się w skrzynkach po montażu stolarki okiennej. Termoizolacyjna klapa rewizyjna znajduje się nad oknem od strony pomieszczeń budynku.

Dodatkowe zalety

– możliwość zastosowania pancerzy z różnej grubości profilu co podnosi wytrzymałość i termikę rolety ,
– łatwość serwisowania ze względu na większą przestrzeń skrzynki RKS oraz wewnętrzną jej obsługę.
– etapowość montażu rolet sprzyja ich stopniowemu finansowaniu oraz możliwość dokonania zmian do ostatniej fazy budowy budynku.

Budowa

Skrzynka styropianowa rolety RKS ukryta jest w grubości mur. Wał nawojowy z dowolnym napędem montowany jest w ściankach zamykających skrzynkę RKS, dlatego skrzynka jest szersza od zintegrowanego z nią okna. System klap rewizyjnych umożliwia estetyczne wykończenie górnej płaszczyzny nad oknem.

Estetyka

Podobnie jak rolety nadokienne nie wpływają na architekturę budynku. Dobrze komponują się z elewacją wykończoną cegłą klinkierową.

Obsługa

Standardowo rolety zewnętrzne wyposażone są w wygodny w obsłudze zwijacz paska lub linki. Przy dużych powierzchniach rolet polecany jest napęd korbowy z przekładnią ułatwiającą podnoszenie pancerza rolety. Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest zainstalowanie napędu elektrycznego pozwalającego na stosowanie każdej opcji sterowania tj. przełączniki roletowe obsługiwane ręcznie lub automatyka czasowa czy pogodowa.

Galeria

Załączniki

Nadproża RKS