Napędy do bram Bramy skrzydłowe

Automatyka bram skrzydłowych

Klasycznym rozwiązaniem zamknięcia posesji na drodze wjazdowej są bramy jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe – najczęściej stosowane.

Formy bram skrzydłowych mogą być bardzo nowoczesne i super klasyczne w zależności od potrzeb i upodobań klientów. Bramy te można z łatwością automatyzować, ale przed wykonaniem i zamontowaniem bramy warto jest skonsultować pomysły z dostawcą napędów, bo wymagają one spełnienia określonych warunków a różnorodność form i rodzaju napędów jest w przypadku bram skrzydłowych dosyć szeroka. Najpopularniejszym jest napęd śrubowy – prostoliniowy o bryle okrągłej lub owalnej, w niektórych modelach prostopadle ustawionym silnikiem. Są również napędy z ramieniem łamanym – stosowane przy słupkach murowanych lub napędy podziemnie (zupełnie niewidoczne zewnątrz), które znalazły zastosowanie przy bramach szczególnie ozdobnych, formach zabytkowych lub super nowoczesnych rozwiązaniach. Dlatego też spotkanie na etapie pr4ojektowania bramy wjazdowej jest ważną kwestią ułatwiającą późniejsze wykonawstwo i użytkowanie bramy.

Zestaw napędu do bram skrzydłowych składa się z 1 lub 2 siłowników, centrali sterującej, lampy ostrzegawczo-informacyjnej i czasami z 2 par fotokomórek zabezpieczających zamykanie jak też otwieranie skrzydeł bramy oraz oczywiście dowolnej liczby pilotów.

Dobór automatyki

Akcesoria

Bezpieczeństwo

Galeria

Załączniki

Napędy do bram garażowych i wjazdowych

Napędy bram Nice - skrzydłowe_2017