Napędy do bram Bramy garażowe

Automatyka do bram garażowych

Nowoczesne bramy garażowe zapewniają użytkownikom bardzo dużą wygodę. Wynika to przede wszystkim z zastosowania różnego typu rozwiązań w zakresie automatyki do bram. Korzystanie z pilota, za którego pośrednictwem można zdalnie podnosić i opuszczać skrzydło, jest nie tylko bardzo wygodne, ale także wpływa na podniesienie bezpieczeństwa korzystania z takiego wjazdu do garażu.

Automatyka do bramy jest niemal niezbędna, jeśli wjeżdżasz do swojego garażu bezpośrednio z ruchliwej ulicy. Zatrzymywanie pojazdu na pasie ruchu w celu otwarcia bramy utrudnia przejazd innym kierowcom i może powodować niebezpieczne sytuacje na drodze.

Kolejną kwestią jest zabezpieczenie bramy garażowej przed włamaniem. Skrzydło, które zostało wyposażone w automatykę do bram, jest chronione przed otwarciem z zewnątrz przez niepowołane osoby, podobnie jak roleta zewnętrzna. Jeśli zatem zależy Ci na zapewnianiu bezpieczeństwa w swoim budynku, warto zdecydować się na tego typu produkt. Dzięki temu możesz zyskać wygodę codziennego korzystania z bramy garażowej, a przy tym mieć pewność, że Twój dom jest skutecznie zabezpieczony przed włamaniem.

Standardowym rozwiązaniem dla bram garażowych z reguły segmentowych otwieranych do góry lub na bok jest montaż automatyki pozwalającej zdalnie otworzyć bramę.

Bramy garażowe sterowane automatycznie

Automatyka do bram garażowych może przyjmować różne formy. Wszystko zależy od oczekiwań konkretnego użytkownika. Wybór jest spory, dlatego jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, z przyjemnością Ci doradzimy.

Napęd bramy garażowej montowany jest wewnątrz garażu do sufitu i połączony z bramą szyną transmisyjną w górnej części płata bramy. Automatyka garażowa zawsze ma możliwość awaryjnego rozprzęglania i obsługę ręczną bramy od wewnątrz, opcjonalnie z zewnątrz garażu.

Od strony technicznej wyboru napędu dokonuje się na podstawie ciężaru i gabarytów bramy. Od strony funkcjonalnej można kierować się wykorzystaniem jednego pilota do obsługi innych urządzeń np. bramy wjazdowej na posesję, oświetlenia etc.

Zachęcamy do przejrzenia dostępnych rozwiązań w zakresie automatyki do bram. Warto zadbać o bezpieczeństwo i komfort przy użyciu sprawdzonych urządzeń.

Dobór automatyki

Akcesoria

Wyposażenie uzupełniające do automatu bramy garażowej to: fotokomórki jako zabezpieczenie, lampka spełniająca funkcję informacyjną i ostrzegawczą, radioodbiornik z pilotem oraz antenką zwiększająca zasięg odbiornika.

bezpieczeństwo

Załączniki

Napędy do bram garażowych i wjazdowych

Napędy bram Nice - garażowe_2017