Rolety zewnętrzne naokienne

Rolety zewnętrzne naokienne

Zastosowanie

Rolety zewnętrzne naokienne stosowane są w budynkach, gdzie na etapie projektowania przewidziano montaż rolet i otwór okienny jest wyższy o wielkość skrzynki roletowej. Skrzynkę i prowadnice wykonane z PCV montuje się na ramie okna lub drzwi, dostęp do mechanizmu rolety zapewniony jest przez klapę rewizyjną od środka pomieszczenia. Stolarkę okienną należy wstawić razem z zamontowanymi roletami.

Zalety

Dodatkowe zalety w porównaniu do rolet standardowych:
– skrzynka roletowa po wykonaniu elewacji jest niewidoczna,
– pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dostarczone w kolorach dopasowanych do koloru okien,
– elementy podtynkowe gwarantują wysoką ochronę przed utratą ciepła.

Budowa

Skrzynka z rurą nawojową rolety, oraz prowadnice pionowe wytworzone są z tworzywa PCV w różnorodnej kolorystyce. W rurze nawojowej zamontowany jest napęd ręczny lub elektryczny rolety. Pancerz rolety składa się z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową. Prowadnice i listwa końcowa wyposażone w odporne na wpływ temperatury uszczelki gumowe lub szczotkowe.
W skrzynce roletowej można również zainstalować rolowaną moskitierę – obsługiwaną ręcznie, która po otwarciu okna zapobiega dostawaniu się owadów.

Estetyka

Rolety naokienne w zasadzie nie wpływają na architekturę budynku bo w dzień, kiedy są otwarte, a prowadnice są kolorystycznie zgrane z ramą okna – nie są widoczne. Przy częściowym zasłonięciu np. zacienienie pomieszczenia, mogą jedynie urozmaicić wygląd elewacji.

Obsługa

Standardowo rolety zewnętrzne wyposażone są w wygodny w obsłudze zwijacz paska lub linki. Przy dużych powierzchniach rolet polecany jest napęd korbowy z przekładnią ułatwiającą podnoszenie pancerza rolety. Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest zainstalowanie napędu elektrycznego pozwalającego na stosowanie każdej opcji sterowania tj. przełączniki roletowe obsługiwane ręcznie lub automatyka czasowa czy pogodowa.

Galeria

Załączniki

Rolety PSB ALUKON

System rolet naokiennych

Rolety naokienne ALUKON

Rolety PSB ALUKON