W jaki sposób można montować rolety zewnętrzne?

W jaki sposób można montować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne chronią dom przed włamaniem i wzrokiem sąsiadów. Są doceniane również ze względu na to, że izolują budynek od hałasu dobiegającego z zewnątrz. Zimą chronią pomieszczenie przed nadmiernym uciekaniem ciepła, a latem nie wpuszczają do środka promieni słonecznych. Nic więc dziwnego, że tak często się na nie decydujemy. Jednak jak powinien przebiegać montaż rolet?

Co jest ważne podczas montażu rolet?

Przed montażem rolet należy wykonać odpowiednie pomiary, aby mieć pewność, że będą one idealnie pasować do okna. W przeciwnym razie nie będą dobrze spełniać swojej funkcji. Znaczenie ma także forma budynku, strona zwijania rolet i to, czy chcemy, aby ich montowanie było widoczne, czy całkowicie zakryte. W razie wątpliwości dotyczących tego, jakie rolety zewnętrzne wybrać, dobrze skorzystać z fachowej porady. W Olsztynie warto zgłosić się do firmy „Rolan”.

Rodzaje rolet a sposób montowania

Jeśli decydujemy się na rolety zewnętrzne na etapie projektowania domu, możemy wybrać modele do zabudowy (nazywane też podtynkowymi). Ich mechanizm zostaje ukryty we wnęce nadproża, dzięki czemu go nie widać. Jednak ten typ montażu wymaga wystarczająco grubej ściany, by ukryć mechanizm. To dobra opcja przy nowoczesnym, minimalistycznym budownictwie. Z kolei warianty natynkowe są doceniane za nieskomplikowany montaż.

W ich przypadku cały mechanizm jest przymocowany do muru nad oknem. Należy mieć na uwadze, że wysokość, na jakiej ma być umieszczona kaseta, będzie zależeć od grubości płaszcza i długości rolety. Natomiast skrzynkę rolet zewnętrznych naokiennych nasuwa się na ramę okna. W związku z tym można się na nie zdecydować w każdym momencie, nie niszcząc nic podczas ich zakładania. Każdy sposób montażu rolet zewnętrznych pozwala na zachowanie stabilności prowadnic i kasety.