Najczęstsze usterki zgłaszane do serwisu bram garażowych

Najczęstsze usterki zgłaszane do serwisu bram garażowych

Bramy garażowe, zarówno te tradycyjne, jak i automatyczne, są niezwykle ważnym elementem każdego domu. Jednak, jak każde urządzenia, mogą ulegać różnym awariom. Jakiego rodzaju usterki są najczęściej zgłaszane do serwisów bram garażowych?

Jakie są najczęstsze problemy związane z tradycyjnymi bramami garażowymi?

W przypadku bram tradycyjnych najczęściej można wymienić uszkodzenia sprężyn, które są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego napięcia w systemie. Mogą one pękać lub odkształcać się na skutek eksploatacji. W takiej sytuacji konieczna jest wymiana uszkodzonej sprężyny na nową. Kolejnym częstym problemem zgłaszanym do serwisu bram garażowych są uszkodzenia prowadnic, po których porusza się brama. Mogą one ulegać zniekształceniom, co utrudnia prawidłowe otwieranie i zamykanie bramy. W takim przypadku konieczne jest wyprostowanie prowadnic lub ich wymiana.

Usterki w bramach automatycznych

W przypadku bram automatycznych najczęściej zgłaszane problemy dotyczą mechanizmów napędowych i elektroniki sterującej. Awaria silnika napędowego może skutkować brakiem możliwości otwarcia lub zamknięcia bramy. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta specjalisty, który naprawi lub wymieni uszkodzony element. Innym często zgłaszanym problemem jest awaria systemu sterowania bramą, czyli pilota. W takim przypadku warto skontaktować się z serwisem bram garażowych np. w Olsztynie, który zajmuje się również naprawą pilotów do bram garażowych. Specjaliści z serwisu zweryfikują jego działanie, a także przeprowadzą ewentualną kalibrację systemu sterowania. Podsumowując – zarówno w przypadku bram garażowych tradycyjnych, jak i automatycznych, najczęściej zgłaszane problemy dotyczą uszkodzeń sprężyn, prowadnic, mechanizmów napędowych i systemów sterowania.