Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Wybór bramy garażowej może wydawać się prosty. W rzeczywistości jednak znalezienie idealnego modelu spośród dostępnych typów bram bywa nie lada wyzwaniem. Zakup wiąże się z koniecznością wzięcia pod uwagę wielu kryteriów, które zaważą na estetyce garażu i jego funkcjonalności. Czym się kierować przy wyborze? W naszym dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak znaleźć bramę garażową na miarę swoich potrzeb.

Najważniejsze kryteria doboru bram garażowych

Przy zakupie bramy garażowej większość z nas w pierwszej kolejności zwraca uwagę na jej wymiary. Takie postępowanie jest jak najbardziej słuszne, gdyż brama powinna być idealnie dopasowana do wielkości otworu garażowego. Odpowiednia szerokość i wysokość to jednak nie wszystko. Równie ważny jest wybór właściwego rodzaju bramy. Nasza firma z Olsztyna oferuje bramy garażowe rolowane, uchylne i segmentowe. Wymienione modele różnią się przede wszystkim sposobem otwierania. To, który wybrać, w dużej mierze zależy od ilości miejsca dostępnego w garażu, długości podjazdu oraz indywidualnych preferencji.

Co jeszcze należy uwzględnić przy zakupie bramy do garażu?

Wybierając bramę do garażu, warto wziąć pod lupę materiał, z jakiego została wykonana. Najważniejsze jest, aby ten był trwały i odporny na korozję. Niemałe znaczenie mają też parametry izolacji termicznej i akustycznej. Ponadto brama powinna mieć zabezpieczenia antywłamaniowe. Dobrze, gdy jest również wyposażona w mechanizmy uniemożliwiające jej samowolne opadanie.

Poza tym należy się zastanowić nad sposobem obsługi. W końcu wybierać można spośród modeli obsługiwanych ręcznie lub automatycznie. Przy zakupie nie można pominąć również wyglądu bramy garażowej. Warto pamiętać, że jej stylistyka oraz rodzaj i kolor wykończenia muszą pasować do elewacji i ogólnego projektu domu.