Kiedy i dlaczego warto się zdecydować na markizy fasadowe?

Kiedy i dlaczego warto się zdecydować na markizy fasadowe?

Markizy fasadowe to osłony przeciwsłoneczne, które montuje się nad oknami lub drzwiami tarasowymi i balkonowymi. Ich główną funkcją jest zacienienie pomieszczeń, przez co o ich montażu powinni pomyśleć ci, którym zależy na utrzymywaniu stałej temperatury we wnętrzach. Dlaczego to właśnie markizy fasadowe mogą stanowić alternatywę np. dla rolet zewnętrznych lub żaluzji? O tym przeczytasz w naszym dzisiejszym artykule.

Powody, dla których warto rozważyć montaż markiz fasadowych

Największym atutem markiz fasadowych jest ich wielofunkcyjność. Osłony nie tylko chronią wnętrza przed przegrzewaniem się, ale także zapewniają prywatność. Poza tym ich niewątpliwą zaletą jest niestandardowa estetyka, która dodaje oryginalności i elegancji fasadzie budynku. Oferowane przez nas w Olsztynie markizy mogą też dodatkowo stać się nośnikiem reklamowym. Przy ich zastosowaniu w nienachalny sposób można eksponować treści reklamowe, nie zaburzając przy tym wyglądu budynku.

Ponadto warto też wspomnieć o odporności markiz na działanie czynników zewnętrznych. Osłony wykonuje się z trwałych materiałów, które dobrze znoszą intensywne nasłonecznienie i wilgoć. Różne możliwości montażu pozwalają też na ich skuteczną ochronę przed opadami lub wiatrem. Przykładowo markizy fasadowe w kasecie w każdej chwili można łatwo zwinąć i rozwinąć ponownie, gdy zajdzie taka potrzeba.

Gdzie najlepiej sprawdzą się markizy fasadowe?

Markizy fasadowe najczęściej montuje się na fasadach budynków użyteczności publicznej, biur i lokali usługowych. Często spotkać można je również w eleganckich hotelach, ośrodkach wypoczynkowych oraz obiektach zabytkowych. Niemniej ich montaż z pewnością sprawdzi się też w przypadku klimatycznych kamienic oraz prywatnych obiektów mieszkalnych urządzonych w klasycznym stylu.