Jakie są rodzaje bram garażowych?

Jakie są rodzaje bram garażowych?

Obecnie wyróżnia się kilka typów bram garażowych, dzięki czemu można znaleźć tę, która spełni nasze oczekiwania. Tego typu element musi chronić wejście do domu, a także pasować do stylu, w jakim utrzymany jest budynek. Brama garażowa powinna być też wygodna w codziennym użytkowaniu. Znalezienie odpowiedniej bramy może ułatwić poznanie ich rodzajów. Jakie tego typu elementy są dostępne?

Typy bram garażowych

Jednymi z częściej wybieranych bram są sekcyjne. Otwierają się one do góry bezpośrednio pod sufitem. To możliwe dzięki prowadnicom. Ich zaletą jest to, że można zaparkować pojazd przed samą bramą. Wybierając modele wyposażone w zdalne sterowanie, nie trzeba wychodzić z samochodu, by wygodnie je otworzyć. Należy wspomnieć także o modelach sekcyjnych bocznych, które otwierają się wzdłuż bocznej ściany, nie zajmując wiele miejsca.

Z kolei przy intensywnym użytkowaniu doskonale zdają egzamin bramy uchylne 1-skrzydłowe, cechujące się długą żywotnością. Tego typu modele sprawdzają się w garażach wielostanowiskowych oraz podziemnych. Ze względu na korzystną cenę w garażach zbiorczych często są też montowane bramy uchylne. Natomiast w miejscach o nietypowych kształtach i wymiarach zdają egzamin warianty rolowane, zbudowane z profili aluminiowych. Można je montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Tego typu bramy garażowe są dostępne w firmie Rolan w Olsztynie.

Czym się kierować przy wyborze bramy?

Wybierając bramę, warto wziąć pod uwagę komfort użytkowania oraz kwestie bezpieczeństwa. Brama powinna automatycznie się zatrzymać, jeśli istnieje ryzyko, że w coś uderzy. Ważną rolę odgrywa też kwestia estetyki. Ważny jest materiał, z którego wykonuje się ten element i jego kolor. Pozwoli to na dopasowanie bramy do elewacji budynku.