Jaki rodzaj rolety sprawdzi się na oknie dachowym?

Jaki rodzaj rolety sprawdzi się na oknie dachowym?

Okna dachowe wpuszczają światło na poddasze, a także dodają uroku budynkowi. Jednak promienie słoneczne mogą czasem przeszkadzać w wykonywaniu codziennych obowiązków. Warto też dodatkowo ochronić okno. W związku z tym warto zainwestować w rolety, które będą zarówno funkcjonalne, jak i będą dobrze się prezentować. Na co zwrócić uwagę decydując się na tego typu zakup?

Typy rolet do okna dachowego

Pierwszym kryterium przy wyborze rolet powinno być to, czy chcemy kupić roletę zewnętrzną, czy wewnętrzną. Pierwsza powinna być wykonana z mocnego materiału, jakim jest aluminium, by ochronić szybę przed działaniem deszczu, śniegu, czy też gradu. Roleta zewnętrzna doskonale izoluje hałasy oraz zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu, a także gwarantuje całkowite zaciemnienie, co wpływa na komfort snu. Tego typu asortyment można znaleźć w Olsztynie w firmie Rolan.

Należy dodać, że rolety zewnętrzne stanowią zabezpieczenie przed włamaniem, dlatego ceniąc ochronę, warto postawić na ten wariant. Z kolei roleta wewnętrzna dobrze chroni pomieszczenie przed światłem i stanowi ozdobę każdego pokoju. Dobrze, jeśli będzie ona wykonana z dobrej tkaniny, którą bez problemu będzie można wyczyścić.

Co jest ważne podczas wyboru rolety?

Roleta powinna chronić okno dachowe, dlatego polecane są modele zewnętrzne. Zapobiegają one utracie ciepła zimą, a latem nie wpuszczają promieni słonecznych. Decydując się na rolety — zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, trzeba zwrócić uwagę na wymiar okna. Nierzadko konieczne jest wykonanie tego typu elementu na zamówienie. Istotny jest także kolor rolety, ponieważ powinien on pasować do elewacji budynku, rynien, ram okna, a także dachu. W przypadku modeli zewnętrznych przydatną funkcją jest możliwość sterowania roletą przy użyciu zdalnego pilota.