Jaki rodzaj bramy wybrać do niewielkiego garażu?

Jaki rodzaj bramy wybrać do niewielkiego garażu?

Garaż to miejsce, które służy nie tylko do przechowywania samochodu, ale również może być wykorzystywane jako pomieszczenie gospodarcze. Jednym z jego najważniejszych elementów jest brama. W przypadku niewielkich budynków, jej wybór może sprawiać kłopoty. Jaki model sprawdzi się najlepiej? W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jaką bramę wybrać, by nie zagracić ograniczonej przestrzeni w małym garażu.

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze bramy garażowej do niewielkiego garażu?

Przy wyborze bramy garażowej z Olsztyna do niewielkiego garażu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, brama powinna być odpowiedniej wielkości, tak aby umożliwiała swobodny wjazd i wyjazd samochodu oraz nie ograniczała przestrzeni do przechowywania rzeczy w budynku. W tym ostatnim przypadku znaczenie będzie miał też sposób jej otwierania. Dodatkowo przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał wykonania bramy oraz jej styl, aby odpowiednio dopasować ją do stylistyki garażu.

Jaki typ bramy nie zajmuje wiele miejsca w garażu?

Jeśli dysponujemy niewielkim garażem, warto zastanowić się nad wyborem bramy uchylnej, segmentowej lub rolowanej. Brama uchylna składa się z jednej płyty, która otwiera się do góry. Jest to rozwiązanie, które nie wymaga dużo miejsca i zapewnia łatwy dostęp do garażu. Brama uchylna zajmuje górną część garażu, ale nie zabiera miejsca do przechowywania wzdłuż ścian budynku. Brama segmentowa z kolei składa się z kilku płyt, które przesuwają się po szynach wzdłuż sufitu. Ta również nie zajmuje wiele miejsca, a przy tym umożliwia swobodny dostęp do garażu. Brama rolowana natomiast nie zajmuje miejsca pod stropem, gdyż zwija się do skrzynki zamontowanej nad otworem wjazdowym. Dzięki temu nie ogranicza miejsca zarówno w samym garażu, jak i na podjeździe.