Gdzie sprawdzą się najlepiej bramy rolowane?

Gdzie sprawdzą się najlepiej bramy rolowane?

Brama rolowana to jeden z coraz chętniej wybieranych rodzajów bram garażowych. Często określana jest również mianem roletowej lub żaluzjowej ze względu na specyficzny sposób działania — podczas jej zamykania skrzydło nawijane jest na wał napędowy umieszczony w kasecie, podobnie jak w przypadku rolet. Jest to bardzo uniwersalne rozwiązanie, które znajduje szeroki zakres zastosowań. Często wybierana jest tam, gdzie inne rodzaje bram, np. rozwierne czy uchylne, nie mogą być zamontowane. Przekonaj się, gdzie najlepiej sprawdzą się bramy rolowane.

Kiedy warto zdecydować się na bramę rolowaną?

Kiedy brama rolowana jest podnoszona, jej pancerz zostaje nawinięty na wał napędowy (rurę nawojową). Nie wymaga montażu prowadnic poziomych, więc zajmuje zdecydowanie mniej przestrzeni w porównaniu do innych rodzajów bram. System nawojowy może być umiejscowiony zarówno wewnątrz pomieszczenia, jak i na zewnątrz, dzięki czemu zyskuje się dodatkową wolną przestrzeń. To wszystko sprawia, że jest to jedno z najlepszych rozwiązań w garażach z ograniczoną ilością wolnej przestrzeni w pomieszczeniu. Decydując się na nią, można zaoszczędzić miejsce zarówno na zewnątrz pomieszczenia, jak i w jego wnętrzu. Jeśli więc garaż jest mały, nieustawny, znajduje się w pobliżu ulicy lub podjazd jest wyjątkowo niewielki, brama rolowana będzie najlepszą opcją.

Bramy rolowane wybierane są przez klientów indywidualnych do domów jednorodzinnych, ale również przedsiębiorców, np. do warsztatów samochodowych, magazynów czy hal przemysłowych.

Jakie inne zalety wyróżniają bramy rolowane?

Za wyborem bramy rolowanej przemawia też wiele innych niewątpliwych zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie solidne i trwałe. Nasza firma wykonuje bramy rolowane wykonane z profili aluminiowych, które izolowane są pianką poliuretanową. Wyposażone są w prowadnice pionowe i skrzynkę aluminiową, w którą zwija się płaszcz bramy. Sam montaż nie jest zbyt skomplikowany, a wykonany przez fachowców przebiega dość szybko. Za sprawą otwierania pionowego do góry można zaparkować pojazd bezpośrednio przed bramą — nawet w trakcie jej działania. Z powodzeniem można ją wyposażyć w automatykę ze zdalnym sterowaniem, co dodatkowo podnosi wygodę użytkowania. Za kwestie bezpieczeństwa odpowiada samohamujący siłownik elektromagnetyczny, który zabezpiecza przed podniesieniem płaszcza bramy. Oprócz tego światło wjazdu może być dodatkowo chronione poprzez zastosowanie fotokomórki. Warto też wspomnieć o estetyce bram rolowanych, które w ofercie naszej firmy dostępne są w 11 kolorach standardowych, ale istnieje również wybór kolorów niestandardowych lub okleiny drewnopodobnej.