Bramy przesuwne:

alt


Bramy przesuwne na szynie

Konstrukcja składa się ze skrzydła opartego na dwóch rolkach jezdnych (zespołach rolek) przesuwających się po szynie związanej z podłożem jezdni. Specjalny profil rolki jezdnej powoduje samooczyszczanie szyny jezdnej. Całkowita długość bramy jest niewiele większa niż światło przejazdu. Ogólna konstrukcja lżejsza niż w przypadku bramy samonośnej.

alt

altBramy samonośne

(kliknij aby powiększyć)

Konstrukcja składa się ze skrzydła zawieszonego nad wjazdem i przeciwwagi osadzonej na układzie wózków jezdnych, umieszczonej obok światła wjazdu. Stabilizację pionową zapewnia zespół rolek prowadzących. Brak szyny jezdnej w podłożu powoduje, że śnieg, liście czy piasek nie przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się bramy. Zastosowanie bramy samonośnej wymaga zapewnienia odpowiedniej ilości miejsca na przeciwwagę – ok. 30% długości światła wjazdu.

altaltDobór automatyki

Podstawowe kryteria doboru automatyki do bramy przesuwnej to: szerokość i ciężar bramy oraz częstotliwość użytkowania. Istotne jest to, czy brama obsługuje wjazd na posesję domu jednorodzinnego czy parkingu wielostanowiskowego. W przypadku użytkowania bramy przez wiele osób zalecane jest rozwiązanie, w którym pilot służy tylko do otwierania bramy a zamykanie następuje automatycznie w zaprogramowanym czasie. W pozostałych przypadkach wygodniejsze jest sterowanie krok po kroku, czyli otwieranie, stop i zamykanie po każdorazowym naciśnięciu pilota.

(kliknij aby powiększyć)

Akcesoria

Podstawowym elementem automatyki bram wjazdowych jest siłownik i stalowe lub plastikowe listwy zębate będące nośnikiem napędu. Wyposażenie uzupełniające to: para fotokomórek jako zabezpieczenie, lampka spełniająca funkcję informacyjną i ostrzegawczą, radioodbiornik z pilotem oraz antenka zwiększająca zasięg odbiornika.

(kliknij aby powiększyć)

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo osób i pojazdów zapewnione jest dzięki zastosowaniu fotokomórki. Wykrycie przeszkody na drodze zamykającej się bramy powoduje natychmiastową zmianę kierunku ruchu.

(kliknij aby powiększyć)

Załączniki:
Pobierz (Napędy do bram garażowych i wjazdowych.pdf)Napędy bram[Napędy Hormann]3610 Kb
Pobierz (schemat intalacji przesuwna.JPG)Schemat instalacji elektrycznej[Schemat instalacji elektrycznej]80 Kb